Udział uczniów w konkursach i olimpiadach 2019/2020

Sukces-jedziemy na XVII wojewódzki Konkurs Pieśni Patriotycznej do Opola!!!

W dniu 24.10.2018r. w ZSO nr 1 w Prudniku  odbył się  etap powiatowy XVII Wojewódzkiego Konkursu Pieśni Patriotycznej. W dwóch kategoriach wiekowych – szkoły podstawowe, gimnazja oraz szkoły ponadgimnazjalne i ponadpodstawowe, rywalizowali ze sobą soliści oraz zespoły. Organizatorzy pozostawili uczestnikom do wyboru szeroki repertuar utworów –  począwszy od pieśni żołnierskich, legionowych, powstańczych, religijnych, opiewających piękno Ojczyzny lub wyrażających uczucia patriotyczne.

W konkursie udział wzięli uczniowie  naszej szkoły: solistka – Małgorzata Majewska z kl. 4 TG, która zajęła zaszczytne I miejsce  i zakwalifikowała się do  etapu wojewódzkiego. Małgosia wykonała po mistrzowsku utwór pt.: „Dziś idę walczyć mamo” natomiast  zespół  „A-klasa” w składzie  Piotr Suchy i Kacper Przyszlak z kl.2A- zajęli  III miejsce  za  wykonanie utworu  pt.: „Piechota”. Uczniowie przygotowywali się  do konkursu pod kierunkiem Pani Danuty Giereś.                                                                                                                                          Solistce  i zespołowi „A-klasa „serdecznie  gratulujemy  i trzymamy mocno kciuki, aby Małgosi  powiodło się  na eliminacjach wojewódzkich     

Wyniki eliminacji szkolnych OWiUR

Zakończył się etap szkolny OLIMPIADY WIEDZY i UMIEJĘTNOŚCI ROLNICZYCH. Jest to już XLIV, który w ZSR odbył się aż w 5 blokach tematycznych. Przypominamy, że wiedza naszych uczniów jest ponad przeciętna o czym świadczą wyniki z lat ubiegłych olimpiady. Gorąco liczymy na powtórne sukcesy w kolejnych etapach zmagań we Wrocławiu a potem na szczeblu centralnym. Wyniki z poszczególnych bloków tematycznych poniżej. Gratulujemy i życzymy dalszych SUKCESÓW.

Produkcja roślinna

I miejsce Mateusz Galler
II miejsce Langfort Marcel
III miejsce Plitzko Józef

Produkcja zwierzęca

I miejsce Fiebich Marcin
II miejsce Torka Damian
III miejsce Hajduk Dariusz

Weterynaria

I miejsce Aleksanderek Magdalena
II miejsce Kasprzycka Katarzyna
III miejsce Hoppe Mateusz

Mechanizacja rolnictwa

I miejsce Handzik Dominik
II miejsce Stankala Tomasz
III miejsce RÖelle Daniel

Gastronomia

I miejsce Pientka Kamil
I miejsce Blak Pola
II miejsce Żurakowska Patrycja

Olimpiada Wiedzy o Sporcie

W szkolnej Olimpiadzie Wiedzy o Sporcie 13.11.2019 najwięcej punktów mieli następujący uczniowie:
Faustyna Goździk- Rakowska – 49pkt,
Golińska Wiktoria – 42pkt,
Filipowska Marta – 31pkt,
Heinze Kamila – 31pkt,
Chojnacka Sandra – 29pkt,
Kubicka Jessica – 28pkt,
Bigos Paulina- 28 pkt

Konkurs wiedzy o Policji

5 grudnia Sylwia Pasiniewicz i Paulina Jocher reprezentowały naszą szkołę w „Konkursie wiedzy o Policji dla uczniów klas ponadpodstawowych województwa opolskiego” , który odbywał się na terenie Medycznej Wyższej Szkoły Zawodowej w Opolu przy ul. Katowickiej 68.

Celem konkursu było kształtowanie właściwych postaw społecznych w środowisku szkolnym, przybliżenie etosu służby policyjnej w ramach obchodów 100 rocznicy powstania Policji Państwowej, rozwijanie pasji i zainteresowań wśród młodzieży szkolnej, budowanie i kreowanie pozytywnych wzorców i autorytetów oraz promocja służby w Policji, jako alternatywy dla młodzieży na dalsze wybory życiowe.


Poznaj swoje prawa w pracy

Uczennice klasy 4 TE: Angelika Podgórni i Agnieszka Zagawa zakwalifikowały się do etapu wojewódzkiego ogólnopolskiego konkursu „Poznaj swoje prawa w pracy”. Opiekunowie uczennic to Pani Julia Sinkowska i Pan Czesław Kałuża


Olimpiada Solidarności

Uczniowie kl. III A: Kacper Przyszlak i Jacek Bąk zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego VII edycji Ogólnopolskiego konkursu „Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii”. Etap będzie miał miejsce 12 marca 2020 r. w Opolu.

Dumny Ze Swojej Roli

Od 4 listopada do 31 grudnia 2019 roku mogliście głosować na najlepszy film w konkursie #DumnyZeSwojejRoli. Filmów było aż 97! Zgodnie z regulaminem konkursu miały one pokazać rolę i rangę pracy rolnika i jego dumę z zawodu, który wykonuje.

W sumie oddano w konkursie 208 685 głosów.
Mateusz Galler z klasy IV THRW uzyskał wyróżnienie. Dziękuje on za naszym pośrednictwem tym, którzy oddali na niego swój głos.

Olimpiada Języka Niemieckiego


10.01.2020 o godzinie 10.00 odbył się 2 etap Olimpiady Języka Niemieckiego. Z naszej szkoły zakwalifikowała się tylko jedna uczennica Nikola Przyklenk. 

Od pola do stołu

Po raz pierwszy w ZSR w Prudniku wraz z WIORIN w Opolu przeprowadzono konkurs „Od pola do stołu” w ramach Międzynarodowego Roku Zdrowia Roślin. W konkursie wzięło udział 10-ciu uczniów z III i IV klasy rolniczej. Na wyniki mamy nadzieję dobre, musimy poczekać. 

Olimpiada Młodych Producentów Rolnych

3 marca okazuje się dniem ROLNIKÓW. W zmaganiach wojewódzkich Olimpiady Młodych Producentów Rolnych nasi uczniowie klasy IV TR zdobyli najwyższe miejsca w historii; Mateusz Galler zajął II miejsce w województwie a Marcin Fiebich IV w województwie. Wrócili z całym bagażnikiem nagród, wycieczką do Brukseli oraz szansą na finał krajowy, który odbędzie się już za tydzień w Kielcach. 

Konkurs „Ośmiu Wspaniałych”

11 marca odbył I etap na szczeblu lokalnym XXVI Ogólnopolskiego Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”, którego inicjatorem jest Fundacja „Świat na Tak” z siedzibą w Warszawie. Celem konkursu jest wyłanianie i promowanie pozytywnych zachowań i działań młodzieży oraz upowszechnianie młodzieżowego wolontariatu. Wspaniali to wolontariusze, którzy budują humanitarny świat i stanowią wzór do naśladowania. Praca na rzecz innym nie jest obca prudnickiej młodzieży.

Do konkursu zgłosiło się 9 uczestników ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych Powiatu Prudnickiego. Wszyscy spełnili warunki regulaminu konkursu i zakwalifikowali się do przesłuchań konkursowych. Są to:

1. Kamila Mulik – ZSO Nr 1 w Prudniku
2. Nikola Mudry – ZSO Nr 1 w Prudniku
3. Jakub Otte – ZSO Nr 1 w Prudniku
4. Paweł Korniejczuk – ZSR w Prudniku
5. Monika Bolibrzuch – ZSR w Prudniku
6. Karolina Łaszczak – ZSR w Prudniku
7. Armin Piela – ZS w Głogówku
8. Angelika Bolibrzuch – ZSP w Moszczance
9. Maja Buczek – ZPS w Lubrzy.

Lokalny komitet organizacyjny Konkursu powołał jury konkursu w składzie:
1. Przewodnicząca – Anna Wojtczak
2. Członek – Marzanna Zawadzka-Ciępka
3. Członek – Anna Gattnar
4. Członek – Renata Hamada
5. Członek – Bożena Sajewicz
6. Członek – Dorota Partyczna.

Jury po wnikliwej analizie wyłoniło w kategorii „Ósemka” OŚMIU WSPANIAŁYCH, z tego trzech otrzymało miano laureata i pięciu wyróżniono. Przyznano także wyróżnienie w kategorii „Ósemeczka”. Wyniki zostaną przedstawione podczas uroczystego podsumowania V Prudnickiej Edycji Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”.

Social Innovation Relay

SOCIAL INNOVATION RELAY to międzynarodowy konkurs dla uczniów na najlepszy innowacyjny pomysł biznesowy odpowiadający na potrzeby społeczne. Do udziału w SIR zgłosiło się  drużyn z kraju, komisja konkursowa wyłoniła najlepszych  zespołów, w tym  zespoły z Zespołu Szkół Rolniczych w Prudniku:
VISION- zespół w składzie: Paulina Sobstyl i Dawid Cebula
PLUSZAK- zespół w składzie: Ada Stanek, Julia Smoleń i Wanessa Dziallek

Przed półfinalistami kolejny etap konkursu- stworzenie Social Business Idea Canvas.
Wraz z opiekunem Panią Julią Sinkowską trzymamy kciuki.

I i III miejsce uczniów klasy 2A w konkursie organizowanym przez Komendę Wojewódzką w Opolu

Sukces klasy mundurowej 2A w konkursie literackim „Policja w walce z COVID-19” organizowanym przez Komendę Wojewódzką Policji w Opolu.
Uczeń Grzegorz Mładejowski zajął I miejsce, natomiast uczennica Klaudia Wolańska zajęła III miejsce.

Konkurs polegał na opisaniu poprzez dowolną formę literacką własnych przemyśleń, emocji i obserwacji w kontekście zjawiska epidemii, z którą po raz pierwszy spotkaliśmy się w swoim życiu, a także przedstawić codzienne zmagania Policji w walce z istniejącym zagrożeniem.

Gratulujemy uczniom i p. K. Bochenek, która zachęciła do startu uczniów swojej klasy.

Ogólnopolski konkurs „Galileo”

W marcu br. odbył się w naszej szkole ogólnopolski konkurs wiedzy „Galileo”. Wzięli w nim udział uczniowie klas pierwszych: Kamil Zarosiński, Bartosz Dancewicz i Martyna Śliwa – biologii oraz Kacper Piesiak, Oivier Torka, Bartosz Dancewicz i Kamil Zarosiński z chemii.
Uczniów do startu zmotywowała p. G. Jaślar.

Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy uznania za swój udział, ale Kamil Zarosiński otrzymał dyplom laureata, gdyż uplasował się na siódmej pozycji w Polsce! To dobrze rokuje na przyszłość – przecież to uczniowie dopiero klas pierwszych! Gratulujemy !

Laptop na bank!

Uczennice z klas technikum ekonomicznego w finale wojewódzkim!

Dominika Sejnowska, Nikola Alter, Sabina Czaja i Monika Trybulska to uczennice klas technikum ekonomicznego, które jako JEDYNE będą reprezentować nie tylko Zespół Szkół Rolniczych w Prudniku, ale również nasz powiat podczas wojewódzkiego finału konkursu: „Laptop na bank”.

Naszym finalistkom gratulujemy i wraz z opiekunem p. Julią Sinkowską życzymy powodzenia w finale